آخرین به روزرسانی موجودی و قیمت‌ها

1402-12-12

انواع جرثقیل سقفی برقی

با گسترش علم شاهد ساخت تجهیزات مدرن و منحصر به فردی هستیم که در تسهیل امور نقش چشم گیری دارند. یکی از انواع این تجهیزات جرثقیل برقی سقفی بوده که کارایی های خاصی دارد. اما برای بهره بردن از کارایی این محصول ابتدا نیاز است انواع آن را بشناسید. با شناخت انواع جرثقیل سقفی برقی قادر خواهید بود استفاده درستی از آن ها داشته باشید. بر همین اساس در این مطلب قصد داریم انواع این تجهیزات را به شما معرفی کنیم.

پرفروش ترین مدل های جرثقیل دستی در آنیک تولز

جرثقیل سقفی برقی را کامل تر بشناسید

ابتدا بهتر است که با جرثقیل سقفی برقی که یکی از انواع جرثقیل برقی است به خوبی آشنایی پیدا کنید. جرثقیل سقفی برقی وسیله بالابری است که برای بلند کردن مواد در کارگاه ها، انبارها و انبارها استفاده می شود. جرثقیل های سقفی برقی پر کاربرد ترین جرثقیل ها در ساختمان ها و صنایع هستند. این جرثقیل ها با کمک برق کار می کنند و می توان آن را از طریق اتاق کنترل متصل به جرثقیل یا توسط یک آویز کار کرد.
این جرثقیل ها قابلیت بلند کردن کالاهای سنگین و سبک را دارند. انواع جرثقیل برقی سقفی به گونه ای خاص مونتاژ می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجایی که در بعضی از انواع آن دو انتهای جرثقیل بر روی ستون ‌های بتنی بلند یا تکیه‌ گاه‌ های فلزی به هم می ‌رسند، مانند یک پل به نظر می‌ رسد.
با افزایش نیاز ظرفیت بار دستگاه، فضای اشغال شده بیشتر و قیمت آن بیشتر می شود. در بعضی از مراکز تولید اگر مشتریان نیازهای خاصی داشته باشند، می توانند آن ها را نیز سفارشی کنند. البته شما به ندرت همچنین مراکزی را خواهید یافت اگر قصد خرید همچنین محصولی را داشته باشید فقط باید کمی بیشتر جستجو کنید.

انواع مختلف جرثقیل ها شامل جرثقیل های دستی و برقی در آنیک تولز موجود است، برای مشاهده مدل های جرثقیل دستی کلیک کنید.

جهت دریافت مشاوره و خرید انواع جرثقیل، بالابر و پولیفت از طریق شماره های زیر با آنیک تولز در تماس باشید

انواع جرثقیل سقفی برقی

جرثقیل سقفی برقی چه مزایایی دارند؟

قطعاً اگر میزان مزایای یک محصول کم باشد افراد از خرید آن صرف نظر می کنند. اما انواع جرثقیل برقی سقفی با توجه به نوع ساخت دارای ویژگی های اختصاصی هستند. اکنون برای درک کلی شما از این موارد به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

ساختار با کیفیت

ساختار آن ها معمولاً بسیار ساده است و در عین حال کارایی فوق العاده ای دارد. هر قطعه را می توان به صورت جداگانه جدا کرد و جایگزین کرد. در بعضی از تجهیزات امکان جابجایی سریع و راحت قطعات برای شما وجود ندارد. این امر حتی می تواند ضرر های اقتصادی سنگینی را به شما اعمال کند‌. اما در جرثقیل برقی سقفی دیگر با چنین مشکلی مواجه نخواهید شد پس با اطمینان خاطر آن را خریداری کنید.

عملکرد هوشمند

روش کار بسیار ساده است، می توانید از عملیات کنترل از راه دور یا عملیات کابین استفاده کنید. انواع جرثقیل سقفی برقی با فناوری های متنوعی ساخته می شوند. با توجه به فناوری به کار رفته در ساخت آن ها می توان خدمات بیشتری از جرثقیل انتظار داشت. به عنوان مثال محصولات مدرن دارای قابلیت های کنترلی بدون مراجعه به کابین هستند. با توجه به این فناوری قطعاً قیمت انواع آن ها نیز با هم کاملا متفاوت است.

انواع جرثقیل سقفی برقی چه مزایایی دارند؟

 هزینه های کمتر

با کمک انواع جرثقیل سقفی برقی می توانید منجر به صرفه جویی در هزینه ها شوید. منظور از این هزینه ها هزینه های حمل و نقل را هزینه های زمانی را کاهش دهید و هزینه های نیروی کار است. قطعاً اگر شما صاحب یک کسب و کار باشید به خوبی می دانید که حتی برای یک باربری ساده در انبار به کمک نیرو انسانی چقدر باید هزینه کرد. البته در صورت استفاده از ماشین آلات نیز باز مجبور خواهید شد مبلغ کلانی برای حمل و نقل پرداخت کنید.

 سرعت بیشتر

در یک شرکت عوامل زیادی مهم هستند که یکی از آن ها مدیریت زمان است. اگر شما به حد کافی نتوانید بر روی زمان مدیریت داشته باشید از رقبای خود عقب خواهید افتاد. انواع جرثقیل برقی سقفی دقیقا برای بالا بردن سرعت کار شما طراحی شده اند. فقط کافی است که مدتی از آن ها بهره ببرید تا متوجه افزایش سرعت کارتان شوید. در بعضی از شرکت های بزرگ چندین جرثقیل برقی برای افزایش سرعت کار مورد استفاده قرار می گیرد.

افزایش ایمنی کارکنان

اگر قصد داشته باشید اجسام سنگین را بدون کمک تجهیزات جابجا کنید قطعا باید از نیروی انسانی استفاده کنید. با توجه به وزن زیاد این اجسام امکان بروز هر اتفاقی وجود دارد. نمی توان که به نیروی کار توجه نکرد پس الزامی است از تجهیزات استاندارد برای جابجایی بهره گرفت. در همین زمان است که انواع جرثقیل سقفی برقی اهمیت خود را نشان می دهند. با خرید آن ها قادر خواهید بود امنیت کارکنان خود را ارتقاء ببخشید.

آنیک تولز فروشگاه تخصصی انواع جرثقیل  در بازار لاله زار تهران

انواع جرثقیل سقفی برقی چه مزایایی دارند؟          

چرا جرثقیل سقفی برقی را باید مدرن انتخاب کنید؟

بسیاری از افراد معتقد هستند که فقط باید انواع جرثقیل سقفی برقی را خریداری کنند. اما امر مهم این است که انواع با کیفیت و مدرن این محصولات را خریداری کنید. دلایل فراوانی وجود دارد که شما را به خرید محصولی جدید می دارد که به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

 عملکرد عالی

جرثقیل سقفی برقی مدرن نوع جدیدی از محصول است. این محصولات دارای مزایای عملکرد برتر، وزن سبک و غیره است. آن ها به مشتریان اجازه می دهند تا هزینه های ساخت و ساز را تا حد زیادی کاهش دهند.

ایمن و قابل اعتماد

در عملیات ایمن، قابل اعتماد و کارآمد هستند و می توانند نیاز موقعیت های کاری مختلف را برآورده کنند. به دلیل پیشرفته بودن تکنولوژی در آن ها کم تر شاهد بروز خطا خواهید بود. بر همین اساس میزان ایمنی در محیط که به حد چشم گیری افزایش خواهد یافت.

کاهش هزینه ها

اگر از جرثقیل سقفی برقی مدرن استفاده می کنید، هزینه سرمایه گذاری کلی کارخانه را کاهش پیدا می کند. این می تواند راند مان تولید را افزایش داده، تعمیر و نگهداری را کاهش دهد. همچنین می توانید در مصرف برق عملیاتی صرفه جویی کنید و به بازگشت سرمایه بهتری برسید.

چرا جرثقیل سقفی برقی را باید مدرن انتخاب کنید؟

قطعات جرثقیل سقفی برقی

انواع جرثقیل برقی سقفی با توجه به کارایی و ظرفیت از اجزای به خصوصی ساخته شده اند. در واقع این اجزا هستند که کارایی نهایی محصول را تعیین می کنند. در حالت کلی قطعات جرثقیل برقی شامل تیر، برق جرثقیل پل برقی، بالابر برقی، اتاق کنترل و سیستم برق می شوند. این قطعات سازنده تا حدود زیادی شبیه دیگر جرثقیل های پل هستند.

قطعات جرثقیل سقفی برقی

کاربرد انواع جرثقیل سقفی برقی

جرثقیل برقی سقفی از زمان اختراع خود به عنوان بخش مهمی از منظره کاری مورد استفاده قرار گرفته است. آن ها معمولاً در کارهای بلند کردن سنگین و ساخت و ساز استفاده می شوند. انواع مختلفی از جرثقیل های برقی سقفی برای نیازهای مختلف موجود است. هر یک از انواع جرثقیل برقی سقفی برای جوابگویی به نیازهای ویژه کاربران طراحی و ساخته شده است. جرثقیل های سقفی برقی مقرون به صرفه هستند و به طرق مختلف به شما خدمات می دهند.
این جرثقیل های قوی می توانند وزنه های سنگین را به راحتی بلند کنند. آن ها دامنه وسیع تری دارند و می توانند نیازهای مختلف را برآورده کنند. این محصولات به صورت گسترده در انواع صنایع از جمله خودرو سازی، حمل و نقل، صنایع شیمیایی، غذایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. به صورت مختصر کاربرد انواع جرثقیل برقی سقفی را بررسی خواهیم کرد.
• انواع جرثقیل برقی سقفی طور ایده آل برای استفاده در کارخانه هایی طراحی شده اند که در آن جابجایی و بلند کردن مواد سنگین انجام می شود.
• آن ها در سایت های ساختمانی استفاده می شوند.
• این جرثقیل ها برای رسیدگی به فرآیند ساخت فلز استفاده می شوند از پالایش گرفته تا ارسال.
• این محصولات دارای طراحی انعطاف پذیر و پویا با قابلیت حرکت ثابت هستند. می توان از آن ها برای حمل کالاهای سنگین از یک مکان به مکان دیگر با حداکثر راحتی استفاده کرد.
• برای برخی از کاربرد ها مانند خط مونتاژ تولید یا خط خدمات کارایی دارند.

کاربرد انواع جرثقیل سقفی برقی

انواع جرثقیل سقفی برقی

انواع مختلفی از جرثقیل های سقفی برقی وجود دارند که مورد استفاده قرار می گیرند. اما در اکثر موارد این محصولات در دو دسته جای گرفته و نصب می شوند. قبل از خریداری الزامی است که ابتدا نیاز خود را به طور کامل بررسی کنید. اینگونه به نتیجه خواهید رسید کدام یک از انواع جرثقیل برقی سقفی مناسب شما است.
• جرثقیل های سقفی پل تک تیر یا جرثقیل برقی سقفی تک پل
• جرثقیل پل دو تیر یا جرثقیل برقی سقفی جفت پل

جهت مشاهده تمامی مدل های جرثقیل برقی کلیک کنید

معرفی جرثقیل های سقفی برقی تک تیر (تک پل)

جرثقیل شامل یک تیر پل تکی است که روی دو کامیون انتهایی پشتیبانی می شود. دارای مکانیزم بالابر واگن برقی است که روی فلنج پایینی تیر پل اجرا می شود. جرثقیل های تک تیرچه ای هستند که در واحد های کاری مورد استفاده قرار می گیرند که مواد سنگین به جابجایی یا بلند کردن نیاز دارند. این جرثقیل ها فقط برای اهداف تعمیر و نگهداری و ساخت استفاده می شوند. هدف اصلی این جرثقیل ها جابجایی سریع و راحت مواد سنگین است. آن ها دوام بالایی دارند و می توانند عملکرد بسیار خوبی داشته باشند.
جرثقیل های تک تیر در مقایسه با جرثقیل های دو تیر سبک تر هستند و فقط یک پل اصلی دارند. آن ها بیشتر برای کارهای کوتاه مدت استفاده می شوند و در بلند کردن بارهای سبک کمک می کنند. تقریباً می توان 1 تا 20 تن بار را با کمک جرثقیل های تک تیر بلند کرد.

معرفی جرثقیل های سقفی برقی تک تیر (تک پل)

معرفی جرثقیل سقفی برقی دو تیر(جفت پل)

این محصولات در میان انواع جرثقیل برقی سقفی جرثقیل هایی هستند که ظرفیت 2 تا 50 تن را دارند. جرثقیل های دو تیر را می توان برای تمام اهداف بلند کردن سنگین استفاده کرد. قلاب این جرثقیل ها در مقایسه با جرثقیل های تک تیر می تواند تا ارتفاعات بیشتری بلند شود. این جرثقیل ها هم در فضای داخلی و هم در فضای بیرونی قابل استفاده هستند. این یکی از مزیت های اضافه شده این نوع جرثقیل ها می باشد.
جرثقیل های دو پل برای بلند کردن وزنه های سنگین استفاده می شوند. آن ها در مقایسه با جرثقیل های تک تیر، گزینه ای مقرون به صرفه هستند و قادر به بلند کردن وزنه های سنگین تر هستند. آن ها با تابه های پهن سازگار بوده اند و دارای دو پل اصلی هستند. این باعث می شود که در محیط کار قوی و همچنین محکم باشند.

معرفی جرثقیل سقفی برقی دو تیر(جفت پل)

جرثقیل های سقفی برقی چگونه کار می کنند؟

انواع جرثقیل برقی سقفی با استفاده از برق کار می کنند. می توان آن ها را با کمک راننده یا آویز (کنترل از راه دور) کنترل کرد. بعضی از انواع این جرثقیل قادر است تا 500 تن وزن را با دهانه 60 متر بلند کند. مکانیزم جهانی در این جرثقیل ها تعبیه شده است تا هم نصب و هم تنظیم را تسهیل کند. این مکانیسم تنها از چهار چرخ فعال و متحرک تشکیل شده است، اگر وزنی که باید بلند شود بیشتر باشد، فشار چرخ کاهش می یابد. البته این موارد بسته به نوع دستگاه شما می تواند متغیر باشد.

کدام یک از انواع جرثقیل سقفی برقی را خریداری کنیم؟

یک تصور غلط رایج این است که جرثقیل های دو تیر دوام بیشتری دارند. طبق استانداردهای صنعت هر دو جرثقیل تک تیر و دوتایی به یک اندازه سفت، قوی و بادوام هستند. این به این دلیل است که در ساخت جرثقیل های تک تیر از تیرهای بسیار قوی تری نسبت به جرثقیل های دو تیر استفاده می کنند. تفاوت جرثقیل های تک تیرچه ای و دوبل در ارتفاع بالا بری است. 
به طور کلی، جرثقیل های دو تیرچه در میان انواع جرثقیل برقی سقفی ارتفاع بهتری را برای بالا بردن فراهم می کنند. جرثقیل های تک تیر از بسیاری جهات هزینه کمتری دارند، فقط یک تیر متقاطع مورد نیاز است. در آن ها چرخ دستی ساده تر بوده، نصب سریع تر است. همچنین تیرهای باند به دلیل وزن کم جرثقیل سبک تر هزینه کمتری دارند. هزینه های ساخت برای این مدل محصولات نیز کمتر است. با این حال، هر استفاده شما نمی تواند شامل یک جرثقیل تک تیر باشد.

کدام یک از انواع جرثقیل سقفی برقی را خریداری کنیم؟

بررسی تخصصی کاربرد جرثقیل های تک تیر

جرثقیل های پل تک تیر معمولاً دارای حداکثر دهانه بین 20 تا 50 فوت با حداکثر بالابر 15-50 فوت هستند. آن ها می توانند 1-15 تن را با سرعت پل نزدیک به حداکثر 200 فوت در دقیقه (fpm)، سرعت چرخ دستی تقریباً 100 fpm و سرعت بالابر بین 10-60 fpm تحمل کنند. آن ها کاندیدای خدمات سبک تا متوسط هستند و برای استفاده به عنوان جرثقیل آماده به کار (که کمتر استفاده می شود) مقرون به صرفه هستند. جرثقیل های تک تیر کل هزینه جرثقیل در اجزای جرثقیل، ساختار باند و ساختمان را کاهش می دهند.

بررسی تخصصی کاربرد جرثقیل دو تیر کار

جرثقیل های دو تیر در انواع جرثقیل برقی سقفی سریع تر هستند. حداکثر سرعت پل، سرعت چرخ دستی و سرعت بالابر به ترتیب به 350 fpm، 150 fpm و 60 fpm در آن ها به می رسد. آن ها جرثقیل های مفیدی برای سطوح مختلف استفاده از استفاده نادر و متناوب تا خدمات شدید مداوم هستند.
آن ها می توانند تا 100 تن را بلند کنند. این ها را می توان در هر ظرفیتی که به بالابر قلاب بسیار بالا نیاز است استفاده کرد زیرا قلاب را می توان بین تیرها بالا کشید. همچنین برای جاهایی که جرثقیل نیاز به نصب راهروها، چراغ های جرثقیل، کابین ها، قرقره های کابل آهنربایی یا سایر تجهیزات ویژه دارد، بسیار مناسب هستند.

تعمیر و نگهداری جرثقیل برقی سقفی

الزامی است که از انواع جرثقیل برقی سقفی به صورت درست و اصولی نگهداری شود.کنترل روزانه جرثقیل و مجموعه آن باید انجام شود تا عیوب احتمالی، آسیب یا سایر ناهنجاری های قابل مشاهده به موقع تشخیص داده شود. جنبه های زیر باید بررسی شوند اتصالات، مهره ها، پیچ ها و تمام عناصر سیستم هیدرولیک برای تشخیص عیوب احتمالی یا نشت روغن. این بررسی ها در دراز مدت منجر خواهد شد طول عمر مفید محصول به میزان چشم گیری افزایش پیدا کند.

قیمت انواع جرثقیل برقی سقفی

به طور کلی قیمت جرثقیل سقفی برقی جرثقیل نسبت به انواع دیگر ارزانتر است اما قیمت آن متغیر است. هر یک از انواع جرثقیل برقی سقفی قیمت متفاوتی دارد. به طور کلی جرثقیل های سقفی دو تیر برقی گران تر از جرثقیل های سقفی تک تیر برقی هستند. اما راندمان جرثقیل سقفی دو تیر آهن بسیار بهتر است. قیمت جرثقیل پل برقی با ظرفیت بار افزایش می یابد و همچنین با توجه به نوع کار متفاوت است. اگر علاقه مند هستید این محصولات را با قیمت مناسب خریداری کنید از مراکز معتبر فروش کمک بگیرید. این مراکز معمولاً محصولات را با قیمت مناسب تری عرضه می کنند.

سخن پایانی

جرثقیل برقی سقفی یکی از تجهیزات بالابر صنعتی که برای جابجایی بارها در محدوده تحت پوشش دستگاه به دلیل حرکت در مسیرهای جرثقیل طراحی شده است. در مورد ویژگی های انواع جرثقیل برقی سقفی، قابلیت ها و ساخت آن، در این مقاله خواهید آموخت. اگر قصد خرید این محصولات را دارید می توانید از طریق همین سایت اقدام به خرید کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با پشتیبانی آنیک تولز ارتباط بگیرید.

  1. برای تهیه جرثقیل برقی سقفی باید چه مبلغی بپردازیم؟ با توجه به نوع و ظرفیت دستگاه این قیمت متفاوت است.
  2. مزیت های جرثقیل برقی سقفی شامل چه مواردی می شود؟ کاهش هزینه ها، افزایش سرعت امور، بالا بردن ایمنی کارکنان
  3. چند نوع جرثقیل برقی سقفی وجود دارد؟ معمولاً در دو دسته دو پل و تک پل جای می گیرند.
  4. چه مواردی را در خرید انواع جرثقیل برقی سقفی باید در نظر بگیریم؟ در خرید جرثقیل باید عواملی مانند نوع بودجه، نیاز و غیره را در نظر داشته باشید.
  5. انواع مدرن جرثقیل برقی سقفی چه مزیت هایی دارند؟ ایمنی و کارایی این محصولات فوق العاده بالا بوده و خرید آن ها توصیه می شود.

به روز شده در 25 بهمن 1402

*
*